• 1399/12/26 - 10:00
  • 59
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
ناظر عالی وزارت بهداشت در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در بازدید از چهارمحال بختیاری:

طرح شهید سلیمانی پیوندی بین مردم و نظام سلامت برای ریشه کنی کروناست

معاون پرستاری وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و مراکز بهداشتی و درمانی استان چهارمحال بختیاری به عنوان "ناظر در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی بازدید کرد.

دکتر مریم حضرتی ناظر عالی وزارت بهداشت در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در سفر دو روزه به استان چهارمحال بختیاری در جلسه هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد ضمن بررسی آخرین وضعیت حوزه بهداشت و درمان این استان در مقابله با اپیدمی کووید_19، کاهش انتشار بیماری، کم کردن تعداد بستری در بیمارستان ها و کاهش میزان مرگ و میر کرونا را از مهم ترین اهداف اجرای طرح محله محور شهید سلیمانی در کشور دانست و اظهارکرد: با توجه به شیوع موج جدید بیماری در برخی استانها باید مراقبت باشیم تا گرفتارموج جدید این بیماری نشیویم و طرح شهید حاج قاسم سلیمانی می‌تواند به عنوان پیوندی بین مردم و نظام سلامت برای ریشه کن کردن این بیماری باشد.   
 
وی با اشاره به زحمات و تلاش های شبانه روزی پرستاران و کادر بهداشتی و درمانی کشور برای مقابله و مدیریت بیماری کووید_19، گفت: از مردم عزیز ملتمسانه می خواهیم از دورهمی ها و تجمعات وشرکت در مراسم مختلف به منظور جلوگیری از شیوع و گسترش بیماری کرونا و قطع زنجیره انتقال این بیماری خودداری کنند. 
 
 در ادامه جلسه معاون درمان دانشگاه علم پزشکی شهرکرد از استقرار ۲ دستگاه سی تی اسکن ۱۶ اسلایس پیشرفته در مرکز استان خبر داد و افزود: ۱۳هزار و ۲۶۲ بیمار مشکوک به کرونا تا ۲۳ اسفند جاری در استان شناسایی شده که تا کنون آزمایش  pcr ۵۱۹۶ مورد از آنان مثبت بوده و هم اکنون۱۱۱تخت فعال آی سی یو نیز در بیمارستانهای استان وجود دارد.
 
دکتر مریم حضرتی در این سفر از بخش های مختلف بیمارستان هاجر شهر کرد بازدید کرد و ضمن ارزیابی نحوه ارائه خدمات به بیماران در کلینیک تنفسی و بخش های بستری بیماران کرونایی از خدمات پزشکان، پرستاران و مدافعان سلامت تقدیر کرد و از نزدیک با پرستاران به گفتگو پرداخت و در جریان مشکلات آنان قرار گرفت.
 
معاون پرستاری وزارت بهداشت همچنین از اقدام مدیریت هتل پارسیان شهرکرد، در نامگذاری خیابان این هتل به نام شهدای مدافع سلامت، تجلیل و قدردانی کرد.  
 
دکتر حضرتی در ادامه سفر دو روزه خود به این استان با حضور در شبکه بهداشت و درمان شهرستان سامان بررسی وضعیت بیماری کرونا در این شهرستان را ارزیابی کرد. 
معاون پرستاری وزیر بهداشت در ادامه سفر خود در سی و پنجمین جلسه ستاد مقابله با کرونای استان چهارمحال بختیاری شرکت کرد.  
در این سفر دکتر فرشید رضایی، نماینده معاونت بهداشت دکتر حضرتی را همراهی می کند.
  • گروه خبری : اخبار عمومی,اخبار مهم,خبر دانشگاه ها
  • کد خبر : 157581
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید