صفحه اصلی > صفحه داخلی 




  چاپ        ارسال به دوست

معاون پرستاری وزیر بهداشت در بازدید از بیمارستان‌میناب

فرهنگ دریافت خدمات از مراڪز مراقبت در منزل نهادینه شود

 معاون مراقبت پرستاری وزیر بهداشت، گفت: با فرهنگ سازی دریافت خدمات از مراڪز مراقبت در منزل می توان بار بسیار زیادی از مراجعات به مراڪز درمانی را ڪاهش داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت مراقبت پرستاری، دکتر مریم حضرتی در بازدید از بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) میناب از بخش های اورژانس، اطفال، تالاسمی و مراقبت های ویژه این بیمارستان بازدید کرد و اظهارداشت: صحبتها و گلایه های پرستاران عزیز را شنیدم جنس این گلایه ها در عمده بیمارستانهای کشور شبیه به هم هستند و ما تلاش خواهیم کرد در حد توان و بضاعت وزارت بهداشت این مشکلات را کاهش دهیم. 

وی افزود: خوشبختانه خدمات پرستاری در منزل تحت پوشش بیمه ای قرار گرفته و طرح آزمایشی آن نیز برای ۵ بیماری به پایان رسیده و انشاالله به زودی اجرایی خواهد شد لذا بسیاری از خدمات نظیر مراقبت های ویژه را که می توان در منزل ارایه کرد باید فرهنگسازی کرد. 

دکتر حضرتی یکی از مشکلات بیمارستان میناب را عدم اصلاح ساختار  دانست و گفت:  این بیمارستان در ساختار با ۱۱۶ تخت شناخته می شود در حالی که حدود ۳۰۰ تخت فعال دارد لذا این‌موضوع باعث شده که کمبود نیروی پرستار در آن کاملا ملموس باشد و برای تامین نیرو حتما باید ساختار آن تغییر کند. 

معاون‌مراقبت پرستاری افزود:  میانگین کشوری نسبت پرستار به تخت ۱.۸ دهم هست که این میانگین در میناب حدود نیم دهم درصد هست و  گروههای پرستاری در این بیمارستان با ایثار و فداکاری خدمات قابل قبولی را به بیماران ارایه می دهند. 

دکتر حضرتی در ادامه بازدید از بخش های مختلف بیمارستان‌میناب، ساختمان جدیدو دردست ساخت اورژانس و بلوک زایمان این بیمارستان بازدید کرد و افزود: مهمتر از ساخت این ساختمان های زیبا تامین نیروی آن است کا باید مورد توجه باشد.

معاون مراقبت پرستاری در پی درخواست مدیر بیمارستان میناب برای ایجاد دانشکده پرستاری در این شهرستان از ساختمان مرکز آموزش هلال احمر این شهرستان بازدید کرد و گفت: این ساختمان قابلیت راه اندازی دانشکده پرستاری را دارد و می توان با ایجاد این دانشگاه و آموش نیروهای بومی و استفاده از ظرفیت دانشجویان بخش عمده ای از کمبود نیروی پرستاری را جبران کرد. 

در این‌بازدید دکتر لیلا عظیمی سرپرست دفتر ارتقای سلامت وزارت بهداشت، مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و اعضای هیات مدیره نظام پرستاری بندرعباس دکتر حضرتی را همراهی کردند


١٠:٤٦ - شنبه ٥ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ١٥٤٠٤١    /    تعداد نمایش : ٩٢



خروج




 
پیوندهای مهم
....................................................................................
............................................................................................
............................................................................................
............................................................................................
............................................................................................

 

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
معاونت پرستاری
آدرس: شهرک قدس، فاز 5، خیابان ایوانک، بین فلامک و زرافشان،
ستاد مرکزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بلوک A، طبقه 6
تلفن: 80-88363560    اطلاعات طرح پرستاری: 39-81452638
نمابر:81454370 پیامک:50004900
پست الکترونیک:nursing@behdasht.gov.ir