صفحه اصلی > صفحه داخلی 
  چاپ        ارسال به دوست

معاون پرستاری وزیر بهداشت در جلسه معارفه اعضای پنجمین دوره شورایعالی نظام پرستاری عنوان کرد:

از نظر ساختاری در دوران طلایی پرستاری هستیم/ عبور از سختی ها با تعامل و همزبانی

 

دکتر حضرتی با بیان اینکه در دوران طلایی پرستاری هستیم، گفت: ساختارهای علمی، صنفی و حرفه ای در پرستاری ایجاد شده  و با توکل برخداوند و تعامل و همزبانی بر سختی ها و مشکلات فائق می آییم.

به گزارش روابط عمومی معاونت پرستاری، دکتر مریم حضرتی در جلسه معارفه و آغار بکار دوره پنجم شورایعالی نظام پرستاری ضمن تقدیر و تشکر از زحمات اعضای دوره چهارم، انتخاب اعضای جدید در دوره پنجم این شورا را تبریک گفت و اظهارداشت: امیدوارم شورایعالی نظام پرستاری در دور پنجم بتواند همگام و همراه با معاونت پرستاری، بورد پرستاری و اهداف والای نظام سلامت در جهت ارتقای حرفه پرستاری گامهای موثری بردارد و در پایان دوره با سربلندی، افتخار و با خدمات ارزنده کارنامه خود را ارایه دهند

وی با بیان اینکه یک روزی آرزو داشتیم انجمن پرستاری داشته باشیم، افزود: امروز با همت پرستاران و پیشکسوتان پرستاری، سازمان نظام پرستاری، بورد پرستاری و معاونت پرستاری داریم که هر سه در جهت ارتقای حرفه پرستاری در خدمت رسانی به مردم و در راستای احقاق حقوق مردم و مطالبات پرستاری تلاش می کند. از این رو می توانیم بگوییم از نظر ساختاری در دوران طلایی پرستاری هستیم اگر چه سختی ها و مشکلات زیادی هم وجود دارد اما این بشارت را بدهم که دوران سخت ماندگار نیست و انشالله با اتحاد، تعامل، همدلی و همزبانی از این دوران سخت با سربلندی عبور خواهیم کرد.  

دکتر حضرتی با برشمردن اقدامات در دست انجام در معاونت پرستاری و انتظارات وی از سازمان نظام پرستاری گفت: امیدواریم نظام پرستاری در این دوره در جهت توسعه خدمات مراقبت پرستاری در منزل و پوشش بیمه ای این خدمات به ما کمک کنند، چرا که توسعه این امر کاهش هزینه ها و رضایتمندی بیمار را به دنبال دارد.

وی از ابلاغ آیین نامه مراقبت های طولانی مدت (LTC) در آینده نزدیک خبر داد و افزود:  الکترونیکی شدن گزارش پرستاری، ارایه خدمت پرستاری براساس فرایند پرستاری و آموزش به بیمار و خانواده و پیگیری بیماران بعد از ترخیص و ارایه مراقبت در جامعه و پرستاری جامعه نگر از عمده اقدامات در دست انجام معاونت معرفی کرد.

دکتر حضرتی، گفت: در جهت دست یابی به اخلاق حرفه ای، شاخص های بیمارستان های اخلاقی تعیین شده است و امیدواریم با همکاری هم به این مهم دست یابیم.

معاون پرستاری وزیر بهداشت در پایان از اعضای هیات نظارت مرکزی و اعضای ستاد اجرایی  پنجمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری برای برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند با اهدای لوح تقدیر کرد.

 


١٣:٤٠ - سه شنبه ١٤ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ١٥٣١٧٢    /    تعداد نمایش : ٣٣٦خروج
 
پیوندهای مهم
....................................................................................
............................................................................................
............................................................................................
............................................................................................
............................................................................................

 

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
معاونت پرستاری
آدرس: شهرک قدس، فاز 5، خیابان ایوانک، بین فلامک و زرافشان،
ستاد مرکزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بلوک A، طبقه 6
تلفن: 80-88363560    اطلاعات طرح پرستاری: 39-81452638
نمابر:81454370 پیامک:50004900
پست الکترونیک:nursing@behdasht.gov.ir