صفحه اصلی > صفحه داخلی 
  چاپ        ارسال به دوست

معاون پرستاری وزارت بهداشت:

"طرح پوشش بیمه مراقبت در منزل" محدود به پنج بیماری نخواهد ماند

به گزارش روابط عمومی معاونت پرستاری، برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع پوشش بیمه ای مراقبت در منزل برای پنج بیماری و در ارتباط تلفنی با دکتر مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دکتر حنانه حاجی محمودی مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

حضرتی در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار داشت: "طرح پوشش بیمه ای مراقبت در منزل" در سازمان نظام سلامت و در جهت تأمین آسایش و رفاه مردم و ارائه خدمات مراقبتی، درمانی در منزل بیماران طراحی شده است.

وی افزود: طبق مطالعات، اجرای این طرح می تواند مدت زمان بستری، هزینه درمان و عوارض ناشی از بستری شدن در بیمارستان ها مانند عفونت های بیمارستانی را  تا حد زیادی کاهش دهد. 

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگرچه این طرح با پوشش بیمه ای پنج بیماری آغاز شده اما مطمئناً محدود به پنج بیماری نخواهد ماند و بیماری های دیگر را نیز شامل خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به وجود یکهزار مرکز فعال مراقبت در منزل بیان کرد: پنج کارگروه متشکل از 40 نفر از صاحب نظران درمعاونت های درمان، بهداشت، توسعه، حقوقی و نمایندگان بیمه و انجمن های  علمی و صنفی مراقبت در منزل و انجمن های علمی پزشکی و پرستاری  و مدیران پرستاری تشکیل شد تا استاندارهای خدماتی مراقبتی در منزل را تعریف و تعیین نمایند و به دنیال این جلسه مشترک پنج کارگروه تخصصی در حیطه بیماریهای سکته مغزی، سرطان، بیماران بستری در آی.سی.یو که نیاز به مراقبت دارند، بیماران مزمن نارسایی قلبی و زردی نوزادان تشکیل و استاندارهای مراقبتی در حال تدوین است که به زودی به شورایعالی بیمه اعلام خواهد شد.  

 

در ادامه "صبح و گفتگو"، حاجی محمودی بیان کرد: طرح پوشش بیمه ای پنج بیماری از بهمن ماه سال گذشته با تصمیم هیئت مدیره سازمان و دستور وزیر بهداشت آغاز شد.

وی افزود: این طرح درخصوص بیماری های مزمن، هزینه بر و نیازمند به بستری طولانی مدت در بیمارستان شامل بیماران بستری در ICU، مشکلات قلبی، سکته های مغزی، سرطان و زردی نوزادان است از این رو بسته های خدماتی را تعریف و این طرح را درخصوص دو بیماری در پنج استان اجرایی کردیم.

مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بیمارستان ها باید در این راستا مشارکت کنند تا بیماران از سر زدن پزشکان به آنها مطمئن شوند.

حاجی محمودی در خاتمه ابراز داشت: کاهش هزینه ها از طریق نظام پرستاری ثابت شده است اما استانداردها نیز باید تعریف شوند تا مجددا باعث تحمیل هزینه های اضافی نشود.


١٢:٠٦ - سه شنبه ١٤ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ١٥٣١٦٧    /    تعداد نمایش : ٢٩١خروج
 
پیوندهای مهم
....................................................................................
............................................................................................
............................................................................................
............................................................................................
............................................................................................

 

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
معاونت پرستاری
آدرس: شهرک قدس، فاز 5، خیابان ایوانک، بین فلامک و زرافشان،
ستاد مرکزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بلوک A، طبقه 6
تلفن: 80-88363560    اطلاعات طرح پرستاری: 39-81452638
نمابر:81454370 پیامک:50004900
پست الکترونیک:nursing@behdasht.gov.ir