صفحه اصلی > صفحه داخلی 
  چاپ        ارسال به دوست

در جلسه ویدیو کنفرانس مدیران پرستاری معاون پرستاری و مدیران معاونت توسعه وزارت بهداشت مطرح شد

مجوز سهمیه‌ نیروهای طرحی براساس گروه پرستاری اختصاص یابد

جلسه ویدیو کنفرانس مدیران پرستاری با موضوع بررسی مسایل نیروی انسانی پرستاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت پرستاری، جلسه ویدیو کنفرانس مدیران پرستاری سراسر کشور با موضوع "بررسی مسایل نیروی انسانی پرستاری" و "بررسی راهکارهای بهبود مراقبت از نوزادان در راستای افزایش و نگهداری مناسب موالید" موضوع بخشنامه 596/100 مورخ 10/ 5/ 98 مقام عالی وزارت به دانشگاهای علوم پزشکی کشور، با حضور دکتر حضرتی، معاون مراقبت پرستاری، احمد نجاتیان، مدیرکل دفتر توانمندسازی و بهبود سرمایه های انسانی معاونت پرستاری،  دکتر علی ابرازه، مدیرکل اداره کل منابع انسانی وزارت بهداشت و دکتر طالبی رییس گروه تشکیلات مرکز توسعه مدیریت و تحول اداری، آذر محمودی، رئيس گروه تحول مديريت سرمايه انساني معاونت پرستاری و داوود امین نسب، رئیس گروه بهره وری و تعرفه خدمات پرستاری در دفتر معاونت پرستاری برگزار شد. 

دکتر مریم حضرتی، معاون مراقبت پرستاری در این جلسه ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر از مدیران پرستاری برای مشارکت بالای پرستاران در کمپین ملی فشار خون تقدیر و تشکر کرد و گفت: این حضور مسوولانه و فعالانه در تاریخ پرستاری و مجموعه نظام سلامت ماندگار خواهد بود. 

وی همچنین ازمشارکت و حضور پرستاران در جریان  پنجمین  دوره انتخابات نظام پرستاری تقدیر و تشکر کرد. 

معاون مراقبت پرستاری همچنین به بیان دغدغه‌های مدیران پرستاری در حوزه نیروی انسانی پرداخت و از مدیران پرستاری خواست تا سوال‌ها ومشکلات خود را در ارتباط  با نیروی انسانی پرستاری با مسوولان معاونت توسعه وزارت بهداشت مطرح کنند.

در ادامه  دکتر ابرازه در پاسخ به سوالی در خصوص نیروهای طرحی پرستاری، گفت: ابلاغیه تمدید طرح اواخر هفته آینده اعلام می شود که در این ابلاغیه شرایط و ضوابطی منظور شده است.  و از این پس مجوز سهمیه های طرح براساس گروه پرستاری اختصاص می یابد. 

مدیرکل اداره کل منابع انسانی وزارت بهداشت در خصوص مجوزهای جذب در سالجاری، افزود: مجوزهای جذب در سالجاری براساس تعداد تخت‌های گسترش یافته و برای مراکز با نرم‌های نیروی انسانی پایین منظور شده است. 

وی از احتمال برگزاری آزمون استخدامی پیمانی در مهرماه و جذب نیروهای قراردادی در آذرماه سالجاری خبر داد و گفت:  مجوز جذب  10 هزار نفر اخذ شده که با توجه به محدودیت‌های ایجاد شده نیاز است مراکز جدید و یا بخش‌های جدید از سایر روش های مدیریتی مانند برون سپاری استفاده کنند. 

 همچنین دکتر طالبی، رییس گروه تشکیلات مرکز توسعه مدیریت و تحول اداری نیز در پاسخ به پرسش مدیران پرستاری که بیشتر بر ضریب نیروی انسانی پرستاری متمرکز بود، گفت:  چارت تشکیلاتی مراکز درمانی براساس کتاب "نرم استانداردهای نیروی انسانی" تدوین شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه دانشگاهها بازوهای اجرایی وزارت بهداشت هستند از مدیران محترم پرستاری درخواست داریم که پیشنهادات خود در زمینه نرم‌ها و استانداردهای نیروی انسانی را به معاونت پرستاری ارایه دهند تا طی جلساتی بر روی آنها تصمیم گیری شود. 

همچنین دکتر حضرتی گفت: سازماندهی پست های مدیریتی پرستاری نیازمند بازنگری است و باید توسط افرادی که متصدی در پست مربوطه می باشند اخذ شود. 

 در ادامه راهکارهای بهبود مراقبت از نوزادان در راستای افزایش و نگهداری مناسب موالید بررسی شد و مقرر شد پس از استماع نظرات و پیشنهادات مدیران پرستاری طی جلسه ای با مدیرکل دفتر سلامت، جمعیت خانواده ومدارس این موضوع بررسی شود. 


١٥:٣٠ - شنبه ١٩ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ١٥٢٢٦٤    /    تعداد نمایش : ٦٤٩خروج
 
پیوندهای مهم
....................................................................................
............................................................................................
............................................................................................
............................................................................................
............................................................................................

 

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
معاونت پرستاری
آدرس: شهرک قدس، فاز 5، خیابان ایوانک، بین فلامک و زرافشان،
ستاد مرکزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بلوک A، طبقه 6
تلفن: 80-88363560    اطلاعات طرح پرستاری: 39-81452638
نمابر:81454370 پیامک:50004900
پست الکترونیک:nursing@behdasht.gov.ir